WYDAWCA. Portal Rynku Wydawniczego
  Twój koszyk WYDAWCA. Portal Rynku Wydawniczego
  szukaj
 Edytorstwo 
 Konkursy 
 Księgarstwo 
 PTWK 
 Szkolenia 
 Technika 
 Prawo 
 Rynek Wydawniczy 
 Targi 
 Linki 

PTWK
ul. Świętokrzyska 30
lok. 156 (V klatka)
00-116 Warszawa,
tel. (0-22) 407 77 30
tel./fax (0-22) 850 34 76
e-mail: ptwk@ptwk.pl

Dyrektor Biura PTWK:
Maria Kuisz

DEKLARACJE CZŁONKOWSKIE

Ważne
POLSKIE TOWARZYSTWO WYDAWCÓW KSIĄŻEK
IKAR | RÓŻNE | CZŁONKOWIE WSPIERAJĄCY | Z PRAC KOMISJI PTWK | PRACE ZARZĄDU  | MEDAL PAMIĄTKOWY PTWK | KLUB PTWK | POZNAŃSKIE SPOTKANIA TARGOWE | NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻKI ROKU | KONKURS EDYTORSKI im. LEONA MARSZAŁKA | KONKURS LITERACKI  | WŁADZE | SZKOLENIA | STATUT  | O PTWK | ZDJĘCIA |

21-06-2010
LEGENDY RATUSZOWE - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU DLA DZIECI


W dniu 11 czerwca 2010 roku, w poznańskim Ratuszu odbyło się posiedzenie Jury Konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Legendy ratuszowe”, w składzie: Elżbieta Krygowska-Butlewska (Wydawnictwo Mila) – Przewodnicząca Jury, Karolina Szotkiewicz (CK „Zamek”), Magdalena Mrugalska (Muzeum Historii Miasta Poznania Oddz. Muzeum Narodowego), Natalia Młyńczak (Centrum Turystyki Kulturowej „Trakt”), Jan Stryjski (Wydawnictwo Miejskie), Olcha Sikorska (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek) – Komisarz Konkursu.

Na Konkurs wpłynęło ogółem 500 prac, po zapoznaniu się z nimi i dokonaniu ich oceny Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia (dyplomy i książki) :


Kategoria: przedszkola i ośrodki kultury

NAGRODY
I NAGRODA Jadwiga Cichoń, (lat 7), Ośrodek Kultury – Suchy Las
„ „ „ Zofia Urbanek (lat 6), Przedszkole nr 54 w Poznaniu
II NAGRODA Nadia Kuszewska (lat 4), Przedszkole nr 131
„ „ „ Ola Komasa (lat 7), Ośrodek Kultury – Suchy Las
„ „ „ Krzysztof Maciejewski (lat 6), Przedszkole nr 54
III NAGRODA Antoni Bem (lat 6), Przedszkole nr 54
„ „ „ Julia Kolińska , Ośrodek Kultury – Suchy Las
„ „ „ Jagoda Wutke (lat 4), Przedszkole nr 38
„ „ „ Norbert Maliszewski (lat 6), Przedszkole nr 3

Wyróżnienia
1. Joanna Boińska (lat 4), Przedszkole nr 38
2. Jan Pawlak (lat 5), Przedszkole nr 77
3. Dominik Dykcik (lat 6), Pracownia Plastyczna „Fraszki-Igraszki”
4. Dominika Morawska (lat 5) , Przedszkole nr 77
5. Małgorzata Bruch (lat 6) , Przedszkole nr 54
6. Weronika Bąk (lat 6), Przedszkole nr 131


Kategoria: szkoły kl. I – III

NAGRODY
I NAGRODA Dagmara Stańczak, kl.I, SP nr 7
II NAGRODA Angelika Borowiak, kl. III, SP nr 7
„ „ „ Maciej Craeghs, kl. III B, SP nr 78
III NAGRODA Przemysław Baranek, kl. II, SP nr 78
„ „ „ Krystyna Jurek, kl. II , SP nr 11
„ „ „ Lidia Olejnik, kl. II, SP nr 11

Wyróżnienia
1. Martyna Okulska (lat 6), kl.”0”, SP nr 62
2. Wiktoria Kobylarek, kl. „0”, SP nr 4 w Luboniu
3. Adam Kamoś, kl. IIC, SP nr 70
4. Weronika Rajek, kl. III D, SP nr 19
5. Bartłomiej Okupniak, kl. III , SP nr 36
6. Zuzanna Pękala, kl. II , SP nr 11
7. Michał Złotkowski, kl. I D, SP nr 90
8. Kacper Kukurenda, kl. I B , SSP nr 4
9. Kornel Stecki, kl. III B, SP nr 90
10. Krystyna Jurek, kl. II, SP nr 11
11. Matylda Wolwowicz, kl. III A, SP nr 90
12. Marianna Bursiak, kl. I B, SSP nr 4
13. Julia Grochowalska (lat 9), Pracownia Plasyczna „Fraszki-Igraszki”


Klasy IV-VI

NAGRODY
I NAGRODA Stanisław Gilewicz, kl. VI B, SP nr 90
II NAGRODA Maciej Złotkowski, kl. V B, SP nr 90
„ „ „ Maciej Mikołajczak, kl. V, SP nr 90
III NAGRODA Dawid Rożnowski, kl. IV, SP nr 6
„ „ „ Oskar Lasota, kl. VI , SP nr 22
„ „ „ Klaudia Świtała, kl. V SP nr 6

Wyróżnienia
1. Aleksandra Wawrzyniak (lat 12) Gimnazjum nr 31, ul. Górczyńska 16/3
2. Aleksandra Oboda, kl. V, SP nr 65
3. Damian Knopp, kl. V B, SP nr 90
4. Julia Dembińska, kl. V B, SP nr 90
5. Matylda Kubiak, kl. IV A, SP, Zespół Szkół nr 7


Ponadto uczestnicy posiedzenia postanowili przyznać NAGRODY SPECJALNE:

1. dla Przedszkola nr 38 „Orle Gniazdo” - za cykl 15 prac „książeczkowych” - nagroda Jury
2. dla Szkoły Podstawowej nr 90 – za aktywność i ogólny wysoki poziom prac – nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
3. dla Klaudyny Kolasińskiej, SP nr 5, kl II - wyróżnienie indywidualne Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
4-5. dla Nadii Kuszewskiej (lat 4,5) i Kacpra Grzelskiego (lat 5) z Przedszkola 131 – nagrody indywidualne Muzeum Historii Miasta Poznania
6. dla Krystyny Jurek, SP nr 11, kl. II – wyróżnienie indywidualne Księgarni Poznańskiej.
7. dla Szkoły Podstawowej nr 7 – za wysoki poziom prac oraz pomoc i aktywny udział w realizacji Konkursu.


Wszystkie nagrody i wyróżnienia zostały ogłoszone i wręczone w dniu 19 czerwca 2010 (w sobotę), godz. 12:00 przed Ratuszem zaraz po spektaklu „Król kruków” z cyklu „Kwadranse Ratuszowe”. Planowana jest również wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac.


Organizatorzy konkursu:
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Księgarnia Poznańska
Partnerzy: Muzeum Historii Miasta Poznania i Centrum Turystyki Kulturowej „Trakt”
Patroni medialni: Radio Merkury, Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny „Iks”, Portal Miasto Dzieci.pl.

Komisarz Konkursu – Olcha Sikorska
(info PTWK)



[ powrót ]
Portal www.wydawca.com.pl., miesięcznik ,,Wydawca"; Księgarnia Branżowa [ więcej ›› ]

Konkursy | Organizacje | PTWK | Poligrafia | Prawo | Promocje | Szkolenia | Targi | Linki | Książki | Antykwariat | Czasopismo