WYDAWCA. Portal Rynku Wydawniczego
  Twój koszyk WYDAWCA. Portal Rynku Wydawniczego
  szukaj
 Edytorstwo 
 Konkursy 
 Księgarstwo 
 PTWK 
 Szkolenia 
 Technika 
 Prawo 
 Rynek Wydawniczy 
 Targi 
 Linki 



Ważne
22-08-2018
KONKURS EDYCJA 2017/2018 - PREZENTACJA NADESŁANYCH PUBLIKACJI
Wykaz książek nadesłane przez Państwa na tegoroczny konkurs EDYCJA (kolejność w miarę ich nadsyłania):


UNIWERSYTET MUZYCZNY FRYDERYKA CHOPINA
- IGANCY JAN PADEREWSKI. RĘKOPISY MUZYCZNE

WYDAWNICTWO ARKADY
- NOTES KRYSTYNY GUCEWICZ, CZYLI FOŁTYN W ŚMIETANIE
- HOTEL BRISTOL. NA ROGU HISTORII I CODZIENNOŚCI

INSTYTUT BADAŃ LITERACKICH PAN
- ALCHEMIA RĘKOPISU. "SAMUEL ZBOROWSKI" JULIUSZA SŁOWACKIEGO >>>
- BRONISŁAWA WALIGÓRSKA. LISTY Z CYTADELI
- NIEZNANY AUTOGRAF ADAMA MICKIEWICZA.
DWIE STRONY INWOKACJI "PANA TADEUSZA" >>>

DRUKARNIA GRAFFITI BC Z TORUNIA
- KALENDARZ NIEPODLEGŁOŚCI 1939
(publikacja wydana na zlecenie Kancelarii Prezydenta RP) >>>
Konkursy
EDYCJA - KSIĄŻKI DLA DZIECI | ,,NAJLEPSZE KSIĄŻKI..." (PORTAL GRANICE.PL) | WARSZAWSKA PREMIERA LITERACKA MIESIĄCA | IKAR | PAPIEROWY EKRAN | KONKURSY ZA GRANICĄ | RÓŻNE | EDYCJA | NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻKI ROKU | im. LEONA MARSZAŁKA | LITERACKI PTWK | WYKAZ KONKURSÓW |

12-03-2010
SILESIUS 2010 - LISTA NOMINACJI


Jury Wrocławskiej Ngrody Poetyckiej Silesius zakwalilifikowało do konkursu 120 książek.

Organizatorem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS jest Miasto Wrocław. Nagroda jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji.
Przyznawana jest w trzech kategoriach:

a) za całokształt twórczości
b) książka roku
c) debiut roku

Nagrodę stanowią:
a) statuetka SILESIUS autorstwa wrocławskiego artysty Michała Staszczaka.
b) czek na kwotę:
· 100 000 zł za całokształt
· 50 000 zł za książkę roku
· 20 000 zł za debiut roku

Laureata za całokształt oraz nominowanych w kategoriach "książka roku" i "debiut" poznamy 24 kwietnia 2010 r.
Nagrody zostaną wręczone 8 maja 2010 r. w Teatrze Muzycznym Capitol.

Jury konkursu składa się z 7 osób: prof. Jacek Łukasiewicz - przewodniczący, prof. Przemysław Czapliński, Grzegorz Jankowicz, , dr Adam Poprawa, prof. Tadeusz Sławek, Justyna Sobolewska, prof. Marian Stala.

W roku ubiegłym Jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS przyznało nagrodę:
- za całokształt twórczości, Stanisławowi Barańczakowi, /dwa lata temu Tadeuszowi Różewiczowi/
- za debiut, „Motor kupił Duszan”, Dariuszowi Basińskiemu
- za książkę roku, „Gubione”, Krystynie Miłobędzkiej


Lista książek zakwalifikowanych do konkursu
Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2010


1. Baran Józef, „Rondo” /Zysk i S-ka/
2. Bargielska Justyna, „Dwa fiaty” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu/
3. Bartczak Andrzej Marian, „Kolekcjoner Mostów” /Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy/
4. Bazarnik Katarzyna i Fajfer Zenon, „Oka-leczenie” /ha!art./
5. Bereta Katarzyna, „Pojadę na wózku serca” /Wydawnictwo „ASTRA”/ debiut
6. Bielska Magdalena, „Wakacje, widmo” /Wydawnictwo a5/
7. Blicharz Renata, „Czarna aureola” /MAMIKO/
8. Boczkowski Krzysztof, „Bramy raju 2014” /Nowy Świat/
9. Boczkowski Krzysztof, „Tylko Kasandra zna prawdę” /Wydawnictwo Adam Marszałek/
10. Chwała Przemysław, „Dni zapalne” /PressComp/
11. Cieński Piotr, „Prozak życia” /Anagram/ debiut
12. Ciupiński Dariusz i Joczyn Katarzyna, „Nie zawoź mnie do Stratfordu” /Atut/
13. Cyranowicz Maria, „Denpresja” /Fundacja Mammal/
14. Ćwikliński Krzysztof, „Książę poetów żegna ukochane miasto” /FORMA/
15. Dąbrowski Tadeusz, „Czarny kwadrat” /Wydawnictwo a5/
16. Dehnel Jacek, „Ekran kontrolny” /Biuro Literackie/
17. Dobrzański Maciej i Sadliński Bartosz, „Nomen omen” /Maciej Dobrzański i Bartosz Sadliński/
18. Dziechciarz Olgerd, „Galeria Hamburg” /Firma „NEON”/
19. Fiedorczuk Julia, „Tlen” /Biuro Literackie/
20. Foks Darek, „Sto najlepszych polskich reklam i jedna niemiecka” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu/
21. Galoch Elżbieta, „Po wszystkim” /TAWA/
22. Gałkowska Magdalena, „Fabryka Tanich butów” /Oddział Łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich/ debiut
23. Gerszberg Tomasz, „Pies, który zakochał się w tęczy” /FA-art./
24. Giedrys Grzegorz, „Debiut” /Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne „Portret”/
25. Grupiński Rafał, „Uspokojenie” /Wydawnictwo MG/
26. Grzebalski Mariusz, „Niepiosenki” /Biuro Literackie/
27. Grzesiak Dorota, „Dla” /Stowarzyszenie Promocji Kultury „Liberum Arbitrium”/ debiut
28. Hartwig Julia, „Jasne niejasne” /Wydawnictwo a5/
29. Hrynacz Tomasz, „Praski raj” /MAMIKO/
30. Jakubowska-Fijałkowska Genowefa, „Ostateczny smak truskawek” /Instytut Mikołowski/
31. Janiak Kamila, „Kto zabił Bambi?” / Fundacja Mammal/
32. Jankowski Zbigniew, „Przypływ. Jednanie” /POLNORD-Wydawnictwo OSKAR/
33. Jarniewicz Jerzy, „Makijaż” /Biuro Literackie/
34. Jocher Waldemar, „Reszta tamtego ciała” /Instytut Mikołowski/ debiut
35. Kalandyk Mariusz, „Cmentarz Gołębi” /InAltum/
36. Kantorski Szymon, „Duety” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu/
37. Karasek Krzysztof, „Ody” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
38. Kawczyńska Izabela, „Largo” /Galeria BWA, Olkusz/
39. Kępisty Iwona, „Półwieczni w mieście” /FORMA/
40. Kitsch Samatha, „Helena” /Instytut Mikołowski/
41. Klejnocki Jarosław, „Victoria” /Nowy Świat/
42. Konstrat Bartosz, „Samochody i krew” / Korporacja Ha!art./
43. Kopyt Szczepan, „Sale, Sale Sale” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i 44. Centrum Animacji w Poznaniu/
45. Kowalczyk Anna, „Nie-niedoistnienie” /Anagram/ debiut
46. Kremza Arkadiusz, „Ludzie wewnętrzni” /Instytut Mikołowski/
47. Król Robert, „Pamięć podręczna” /Korporacja Ha!art./
48. Kubajek Stanisław, „Istotki nieogolone” /AD OCULOS/ debiut
49. Kuczkowski Sławomir, „Piętno” / Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ debiut
50. Kuczera-Chachulska Bernadetta, „Fragmenty” /ŁośGraf/
51. Kwiatkowski Grzegorz, „Eine Kleine Todesmusik” /MAMIKO/
52. Lech Joanna, „Zapaść” /Oddział Łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich/ debiut
53. Lipiński Zdzisław, „Na cyferblacie piasku” /MAMIKO/
54. Lisowski Krzysztof, „Wiersze i między wierszami” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
55. Łukasik Krystyna, „Trzecia prawda” /MAMIKO/
56. Łukaszewicz Jarek, „trójmasztowiec” ” /Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy/ debiut
57. Machałowska Justyna, „Uda na których śpią psy” /Księgarnia Akademicka, Kraków/ debiut
58. Macierzyński Piotr, „Zbiór zadań z chemii i metafizyki” / Korporacja Ha!art./
59. Majer Dawid, „Księga grawitacji” /MAMIKO/ debiut
60. Majzel Bartłomiej, „Doba hotelowa” /Biuro Literackie/
61. Majzel Tomasz, „Fotoalbum” /FORMA/
62. Mansztajn Jakobe, „Wiedeński high life” /Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne „Portret”/ debiut
63. Marcinkiewicz Paweł, „Dni” / Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu/
64. Matywiecki Piotr, „Powietrze i czerń” /Wydawnictwo Literackie/
65. Markiewicz Dawid, „Flashback” /MAMIKO/
66. Melecki Maciej, „Przester” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Poznaniu/
66. Mieczysłavsky Rafał, „Rzucone na światło” /FORMA/
67. Mirahina Agnieszka, „Radiowidmo” /Biuro Literackie/
68. Misiewicz Roman, „camera-obscura” /Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu/
69. Mitzner Piotr, „Niewidy” /tCHu/
70. Muszer Rafał, „Laboratorium” /Wydawnictwo Kwartalnika Kulturalnego OPCJE/
71. Netz Feliks, „Trzy dni nieśmiertelności” /Instytut Mikołowski/
72. Nowicka Magdalena, „Przewieszka” /Oddział Łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich/ debiut
73. Olszański Grzegorz, „Wolny wybór” /Stowarzyszenie Inicjatyw Wydawniczych w Katowicach/
74. Oszajca Wacław, „Odwrócona perspektywa” /Iskry/
75. Owczarek Przemysław, „Cyklist” /Oddział Łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich/
76. Pawłowska Teresa, „Kontrapunkt dla smaku dziegciu” /Stowarzyszenie Promocji Kultury „Liberum Arbitrium”/ debiut
77. Piekarski Władysław Edward, „siedem monologóe i jedna pieśń” /Wydawnictwo Literackie „Li-TWA”/
78. Pióro Tadeusz, „Abecadło” /Biuro Literackie/
79. Piwkowska Anna, „Farbiarka’ /ZNAK/
80. Pohl Tomasz, „Niedosyt” / Wydawnictwo Credo/
81. Polkowski Jan, „Cantus” /Wydawnictwo a5/
82. Pułka Tomasz, „Mixtape” /Staromiejski Dom Kultury w Warszawie/
83. Radczyńska Justyna, „Kometa zawraca” /Staromiejski Dom Kultury w Warszawie/
84. Rolando Bianka, „Biała książka” /Święty Wojciech/ debiut
85. Roszak Joanna, „Lele” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu/
86. Rybczyński Aleksander, „Kaligrafia w ciemności” /Oficyna FJ/
87. Rybicki Robert, „Stos gitar” /Staromiejski Dom Kultury w Warszawie/
88. Samsel Karol, „Manetekefar” /Nowy Świat/
89. Sas Marta, „Wiersze Wędrowne” /Stowarzyszenie Promocji Kultury „Liberum Arbitrium”/ debiut
90. Sendecki Marcin, „22” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu/
91. Sipowicz Kamil, „Pieśni solarne” /Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu/
92. Sobolczyk Piotr, „Dywan Pierotta’ /Fundacja ANIMA/
93. Sommer Piotr, „Dni i noce” /Biuro Literackie/
94. Sommer Piotr, „Wiersze ze słów” /Pomona/
95. Sonnenberg Ewa „Rok ognistego smoka” /Księgarnia Akademicka, Kraków/
96. Sośnicki Dariusz, „Państwo P.” /Biuro Literackie/
97. Staniszewska Zofia, „Jak to było z Zofią i gwiazdą” /Stowarzyszenie Promocji Kultury „Liberum Arbitrium”/ debiut
98. Staszek Bogumił, „Eroticon” /Staromiejski Ośrodek Kultury w Krakowie/
99 Stefko Jolanta, „Pół książki o psie, pół książki o kocie” /Wydawnictwo Literackie/
100.Suchanek Jerzy, „Ku” / Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
101.Suchcicka Katarzyna, „Haust Powietrza” /ŁośGraf/
102.Syska Agnieszka, „Śpiewała młoda prawda” /Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu/
103. Szczepański Piotr, „bukszpanowe adagia” /Bernardinum/
104. Szewc Piotr, „Moje zdanie” /Wydawnictwo Literackie/
105. Szuber Janusz, „Wpis do ksiąg wieczystych” /Wydawnictwo Literackie/
106. Szychowiak Julia, „Wspólny jeżyk” /Biuro Literackie/
107. Szymborska Wisława, „Tutaj” /Znak/
108. Świć Rafał, „Wyprzedaż posezonowa” /Stowarzyszenie Promocji Kultury „Liberum Arbitrium”/ debiut
109. Świerkosz Krzysztof, „Obieżyświat” /Stowarzyszenie Promocji Kultury „Liberum Arbitrium”/ debiut
110. Świetlicki Marcin, „Niskie pobudki” / Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu/
111. Wabik Mateusz, „Spisek” /MAMIKO/
112. Wieser Anna, „Delta” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu/
113. Wiśniewski Radosław, „NeoNoe” /Pogranicze/
114. Wojciechowski Lobo Marek, „Ektoplazma” / „RIVIA”, Związek Literatów Polskich oddział w Gorzowie Wlkp./
115. Wróblewski Grzegorz, „Pan Roku, Trawy i Turkisów” /FA-art./
116. ZagajewskiAdam, „Niewidzialna ręka” /ZNAK/
117. Zalesińska Natalia, „Rzeczy delikatne” /TAWA/ debiut
118. Żak Maciej, „Kocioł” /ASCENSUM/ debiut
119. Żukowski Tadeusz, „Królestwa Wysokie” /Biblioteka Telgte/
120. Żurakowski Bogusław, „Podobieństwo” /Księgarnia Akademicka, Kraków/











[ powrót ]
Portal www.wydawca.com.pl., miesięcznik ,,Wydawca"; Księgarnia Branżowa [ więcej ›› ]

Konkursy | Organizacje | PTWK | Poligrafia | Prawo | Promocje | Szkolenia | Targi | Linki | Książki | Antykwariat | Czasopismo